Informacje o projekcie

2022-01-11

Otwarte cyfrowe zasoby etnograficzne ziemi krośnieńskiej to projekt polegający na digitalizacji, udostępnieniu, a tym samym umożliwieniu ponownego wykorzystania w celach popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych zasobów etnograficznych ziemi krośnieńskiej.

W ramach projektu Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, będące partnerem projektu, udostępniło część kolekcji regionalisty Stanisława Witkosia, tj. pamiętnik, rękopis i maszynopis książki "Bajdy i Moderówka" (łącznie 392 strony dokumentów), które Etnocentrum Ziemi Krośnie zdigitalizowało i opublikowało w otwartej bibliotece cyfrowej, co pozwala na w pełni zasłużone upowszechnienie i spopularyzowanie kolekcji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Inne aktualności